KUK

KUK

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci........
KUK

KUK

Mier, slobodu a spravodlivosť, pre všetkých ľudí na tejto planéte!

text (4).gif

Irena SENDLER nám ukázala, ako by mali žiť ľudské bytosti !!!

15. februára 1910 , Varšava - 12. mája 2008

Pozrite se na túto ženu !!!!!!!! Zapamätujte si ju navždy!!!!!!

SendlerWarsawGhetto.jpg
Irena_Sendlerowa_1942.jpg
irena sendler kids2.jpg

Na rozdiel od Schindlera, bola zatknutá a mučená gestapom. Na rozdiel od Schindlera, ktorý poznal ľudí, ktorým pomohol, ona riskovala svoj ​​život pre cudzincov.

Ocenenie nedostane vždy ten, kto si ho najviac zaslúži !

Smutná časť európskej histórie!

Svet se nestal nemravným, takým vždy byl...

Nedávno, vo veku 98 let umrela žena menom Irena Sendler. Behom druhej svetovej vojny Irena získala povolenie k práci ve Varšavském getu ako inštalatérka/svárečka
Mala k tomu svôj dôvod. Irena vedela o plánoch nacistov so židmi. Na dne tašky s náradím vynášala deti z ghetta, v zadnej časti svojho náklaďáku mala miesto pre staršie deti.
Tam tiež vozila psa, kterého vycvičila štěkať, keď auto prechádzalo branou. Vojáci to nechceli riešiť a tiež štekot mohol zamaskovat zvuky, ktoré deti mohli prípadne vydávať.
Behem svojej činnosti Irena dokázala takto zachrániť až 2500 detí.
Chytili ju, nacisti ju přelámali nohy, ruky a brutálne ju zbili. Irena si viedla poznámky o všetkých deťoch, ktoré sa jej podarilo oslobodiť. Uschovala je v pohári, zahrabané pod stromom na jej záhradke.
Po vojne sa pokúsila nájsť rodičia a znovu spojiť rodiny. Ale väčšina skončila v plynových komorách. Deti sa dostali do detských domovov a boli adoptované. V roku 2007 bola Irena Sendler nominovaná na Nobelovu cenu mieru. Ale zvolená nebola. Cenu dostal Al Gore za projekt o globálnom otepľovaní ..

Položila najvyšší príklad súcitu a aktívnej lásky k druhým - pomáhať tým, ktorí boli najviac bezmocný - deti. Ona riskovala svoj vlastný život nečakala niečo na oplátku, a zostala až do svojej smrti najpokornejší a šľachetný človek.

irenka srelkaa.jpg
images (1).jpg
pocta.jpg
irenka.jpg
sendler.jpg
Dnes, ako nikdy (keď sa ozývajú hlasy o tom, že Holokaust je mýtus!) Je nutné urobiť všetko, aby svet nezabudol, čo sa vtedy stalo. Pretože stále existujú aj tí, ktorí sú schopní to zopakovať. Táto správa je pre milióny ľudí. Staň sa článkom v reťazi pamät
Reklamy na stránke nedokázem ovplyvniť...sorry!!!
Flag Counter
Zdroj: okrem vlastných materiálov je zdrojom moja mailová schránka, kde dostávam rôzne materiály od priateľov, ak by sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one